Majowe nowinki

Trochę nam się już nie chce pisać, bo zasadniczo większość prac się powtarza podobnie jak w poprzednich dwóch latach – stają się rutyną, Coraz lepiej sobie radzimy z organizacją pracy i procentuje to co zostało zrobione w poprzednich latach, ale i tak pracy w okresie od marca do maja jest tyle, że bez pomocy rodziny trudno by było się z nią uporać. Najgorszy chyba był kwiecień, gdzie z jednej strony był szczyt sezonu reprodukcyjnego (i codziennie ponad 200 doniczek z kokonami do wyjęcia), z drugiej każdy moment dobrej pogody wykorzystywaliśmy żeby przygotować pola.

Dziś już wyniosłam ostatnie maluchy które się wykluły na pole, jeszcze tylko dokończyć wykładanie soli na dwóch polach, przenieść maluchy z namiotu na pole, wypuścić drugoroczne ślimaki na przygotowane dla nich nowe pole i już można „odpoczywać” zajmując się naszym stadkiem tylko wieczorem (podlewanie i karmienie), plus trochę pracy przy utrzymaniu ogrodzeń i ścieżek w należytym stanie.

Wczoraj mieliśmy gościa który chciał się dowiedzieć trochę więcej szczegółów o naszej hodowli.

Niby niewiele jest do opowiadania a zeszło jakieś trzy godziny … :-). Cóż, decyzja o rozpoczęciu hodowli wiąże się ze sporymi wydatkami na początek i mnóstwem pracy – sami szukaliśmy jak najwięcej informacji kiedy chcieliśmy zacząć więc teraz chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem.

Podpatrujemy też jak jest u innych i niektóre rozwiązania sami wypróbowujemy. Mamy na przykład trzy różne rodzaje ogrodzenia na polach (w tym roku testujemy trzecie). Zdecydowaliśmy się także zrezygnować w tym sezonie z siatek cieniujących. Bardzo dobrze spełniały swoją rolę, ale na jesieni wiatr tak nam je porwał, że trudno by było je znów zamontować, a uznaliśmy że nie warto inwestować w nowe – na polu gdzie nie mieliśmy siatki rok temu ślimaki też całkiem dobrze sobie radziły.

Z ostatnich nowinek – wybieramy się w sobotę z naszymi ślimakami na dni otwarte Młyna Skokowa koło Wrocławia. Zapraszamy, zapowiada się bardzo sympatyczna majówka.

https://www.facebook.com/events/203197970063279/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *